Art Deco - mocny trend 2018 roku

0
38.jpg

Art Deco jest mocnym trendem nadchodzącego sezonu wiosna/lato 2018. Inspiracje tym stylem zaznaczały się już w poprzednim sezonie, jednak dopiero teraz wysunęły się na pierwszy plan. Art Deco to styl rozpowszechniony w latach 20-tych i 30-tych XX wieku, którego wpływy wyraźnie zaznaczyły się w architekturze wnętrz, wzornictwie przemysłowym, malarstwie, grafice, biżuterii i modzie. Jego nazwa wywodzi się od francuskiego art - sztuka i decoratif - dekoracyjna. Styl Art Deco wiązał się z nowym podejściem do projektowania: przedmioty miały być podporządkowane funkcji oraz oddziaływaniu na otoczenie człowieka. Wzorowano się na dawnych stylach, szukając jednocześnie nowych wyrazów ekspresji. Ważne było perfekcyjne wykonanie przedmiotu, który miał być dziełem sztuki, dlatego nie był to styl dla szerokiego grona odbiorców.

Art Deco charakteryzował się licznymi odwołaniami do sztuki egipskiej, klasycznej oraz egzotyki Dalekiego Wschodu: geometryczne wzory, błyszczące powierzchnie, wizerunki zwierząt, akty, promienie słońca. Przedmioty charakteryzowała symetria, kontrastowa kolorystyka oraz luksusowe materiały: szkło kryształowe, polerowana stal, egzotyczne drewno i marmur. 

Geometryczne nadruki, lśniące powierzchnie, egzotyczne wzory, kontrastowe kolory i luksusowe materiały - wszystkie cechy stylu Art Deco - wracają do nowoczesnych wnętrz, by dodać im charakteru i ekstrawagancji. Art Deco - luksusowy styl sprzed wieku zaskakująco dobrze pasuje do nowoczesnych wnętrz. 

"Styl Art Deco jest na tyle wytworny, że nigdy nie wyjdzie z mody" - tym zdaniem duńska marka Bloomingville rozpoczyna prezentację nowej kolekcji wiosna/lato 2018, a wtórują jej inni giganci dizajnu. Nie pozostaje więc nic innego jak zaufać profesjonalistom, zwłaszcza że styl Art Deco jest nie tylko modny i ponadczasowy, ale również piękny. Jest też na tyle charakterystyczny, że wystarczy jedna rzecz, aby zmienić atmosferę całego wnętrza. 

Zdjęcia: Bloomingville

Dekoracje Bloomingville dostępne w sklepie www.missdeco.pl 

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl