Kobiece domowe biuro

0
98.jpg

Pracujemy z domu

Obecnie co czwarta z nas, kobiet pracuje z domu. W XXI wieku mamy wreszcie taką możliwość i to nie tylko będąc przedstawicielkami wolnych zawodów czy kobietami prowadzącymi własną firmę, ale także pracując na etacie np. w korporacji. Praca w domu wcale nie jest prosta. Wiele rzeczy potrafi nas rozpraszać i w rezultacie wydłużać nasz czas pracy. Aby temu zapobiec i uczynić nasz wysiłek przyjemnym, powinnyśmy zadbać o wystrój naszego domowego biura. 

Kobiece domowe biuro

Nieważne czy dysponujemy osobnym pokojem, czy mamy tylko niewielki kąt w pomieszczeniu używanym przez resztę domowników, wystrój domowego biura to bardzo ważna rzecz, wpływająca na komfort naszej pracy i motywację do działania. Włóżmy trochę wysiłku w urządzenie naszego miejsca pracy, a czas spędzony przy biurku będzie nie tylko dobrze wykorzystany, ale też przyjemny.

Porządek

Porządek w miejscu pracy to połowa sukcesu. Bałagan wprowadza chaos i wpływa na nasze samopoczucie. Tracąc czas na szukanie przedmiotów czy dokumentów denerwujemy się, co powoduje napiętą atmosferę w całym domu. Mając porządek na biurku możemy pracować szybciej, a co za tym idzie bardziej efektywnie. Wystarczy zaopatrzyć się w praktyczne pojemniki, organizery, kosze i pudełka, które świetnie poradzą sobie z bałaganem.

Kwiaty

Jeśli w naszym domowym biurze znajduje się okno, możemy postarać się o rośliny doniczkowe. Wystarczy jedna sztuka, wyeksponowana w ładnej doniczce, by nadać wnętrzu osobisty i bardziej kobiecy charakter. Dodatkową korzyścią z posiadania kwiatów w biurze jest poprawa jakości powietrza, którym oddychamy. Jeśli wolimy kwiaty cięte, wykorzystajmy je. Nie ma lepszego sposobu na szybką metamorfozę biurka niż bukiet świeżych kwiatów w pięknym wazonie. 

Pastelowe kolory

Pastelowe kolory sprawiają, że wnętrze staje się świeże, radosne i pełne światła. Pastelowe odcienie powiększają przestrzeń, dobrze łączą się ze sobą i nadają aranżacjom subtelności.

Inspirujący drobiazg

Jeśli wykonujemy pracę, która wymaga od nas kreatywności, patrzenia z innej perspektywy czy szukania ciekawych rozwiązań, inspirujący drobiazg może nam w tym pomóc. Jednym z trików na koncentrację jest skierowanie całej uwagi na wybrany obiekt. Jeśli masz zdjęcie, rzeźbę lub inną dekorację, która Cię inspiruje, wyeksponuj ją w swoim domowym biurze.

Zdj. House Doctor, Monograph, Madam Stoltz

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl