Kwadratowe pierścionki, naszyjniki, bransoletki - biżuteria Agnieszki Działo-Jabłońskiej

0
25.jpg

Przyzwyczailiśmy się, że biżuteria ma kształt koła. Kolczyki, bransoletki, naszyjniki i pierścionki w naszych kuferkach i na wystawach u jubilerów są z reguły okrągłe, dopasowując się kształtem do części ciała, którą ozdabiają. Tymczasem wcale nie musi tak być. Autorzy tworzący biżuterię artystyczną już od dłuższego czasu eksperymentują z kwadratem. Efekty są niesamowite. 

Kwadratowe pierścionki, bransoletki i naszyjniki zachwycają prostą formą i oryginalnymi detalami.Kwadratowa biżuteria wygląda niecodziennie. Na pewno wiele osób zastanawia się, czy jest ona wygodna. Czy nosząc kwadratowy pierścionek lub bransoletkę biżuteria nie będzie nas uwierać, przeszkadzać? "- Mogę zapewnić, że jest bardzo wygodna, ponieważ sama ją noszę." - odpowiada autorka biżuterii artystycznej, Agnieszka Działo-Jabłońska, która projektuje i wykonuje kwadratową biżuterię już od 19 lat! 

Agnieszka Działo-Jabłońska to perfekcjonistka. Od dziecka miała dwie pasje: taniec i prace ręczne. Rodzice nie zgodzili się na szkołę baletową, ale dali zielone światło do tworzenia. Dlatego szyła, haftowała, rysowała. Następnie trafiła na protetykę. Tam cierpiała prawdziwe katusze wyginając druty, aż pewnego razu, na innych zajęciach odlała swoje pierwsze kolczyki. Wtedy zrozumiała, że ma ogromną potrzebę tworzenia i postanowiła znaleźć pracownię, w której mogłaby nauczyć się złotnictwa. Znalazła ją w Bydgoszczy, jednak pierwszy dzień znów upłynął na wyginaniu druta i o mało nie spowodował rezygnacji z marzeń. Na szczęście upór zwyciężył i z miłości do biżuterii zdobyła tytuł czeladnika w złotnictwie. 


Od tamtej pory nie idzie na kompromisy w sprawie ilości i jakości materiału. Forma jest dla niej najważniejsza. Uwielbia "TEN moment, kiedy to spod szaro-czarnej powierzchni wyrobu, pod szczotką polerską pojawia się pierwszy błysk srebra lub złota!"  Lubi szukać nieoczywistych rozwiązań, czasem iść pod prąd, ale zawsze w zgodzie z wygodą i praktycznością. Jej biżuteria podkreśla wyjątkowość osoby, która ją nosi, zdobywa nagrody na wystawach zbiorowych i konkursach. 


Zdjęcia: Agnieszka Działo-Jabłońska 

Źródło: https://www.facebook.com/JablonscyBizuteria/videos/1000512243419821/

Biżuteria JA.Jabłońska Bizuteria dostępna w sklepie www.missdeco.pl

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl