Szkło ma parcie na szkło

0
44.jpg

W tym sezonie szkło będzie modnym trendem. Meble, lampy, wazony, latarnie, świeczniki i szklarenki - przedmioty ze szkła kumulują światło, które jest wyznacznikiem wiosenno-letniego sezonu. Szklane dekoracje zestawione w różnych kształtach, rozmiarach i kolorach dodają aranżacjom stylu i wdzięku. Delikatne i kruche szkło to ponadczasowa elegancja, która pasuje do każdego wnętrza.Szkło jest pełne sprzeczności. Z jednej strony twarde i wytrzymałe, chroni nas, z drugiej strony pęka i rozbija się niezwykle łatwo. Zrobione z nieprzezroczystego piasku kwarcowego - jest przezroczyste. Płynne w procesie produkcji - po schłodzeniu jest ciałem stałym. Szkło jest bardzo popularne w naszych domach, ponieważ posiada wiele użytecznych właściwości: jest przezroczyste, niedrogie w procesie produkcji, łatwe w obróbce, odporne na wysoką temperaturę, bierne chemicznie, nieprzenikalne dla zanieczyszczeń i ekologiczne - można je recyklingować niezliczoną ilość razy. Szkło produkowane maszynowo powstaje bardzo szybko - zaledwie w kilka sekund. Ten proces jest zautomatyzowany, a tym samym mniej kosztowny, dlatego jest wykorzystywany do masowej produkcji każdego typu szkła, np. szklanek, kieliszków, pokali. 

Szkło produkowane ręcznie jest droższe, ponieważ tworzą je ludzie, a dokładnie hutnicy. Jest to zawód wymierający, gdyż zdobycie wszystkich zawodowych umiejętności trwa ok. 10 lat. Szkło produkowane ręcznie jest lepszej jakości i ma wyższy połysk niż to produkowane maszynowo. Każdy egzemplarz różni się jakimś drobnym detalem, co sprawia, że jest on unikatowy. Proces ten stosuje się do wyrobu krótkich serii.


 
Szkło grawerowane jest klasycznie piękne i eleganckie, dlatego cieszy się dużą popularnością. Producenci szkła i pracownie artystyczne używają tej techniki w celu spersonalizowania produktów, często na zamówienie klientów. Grawerowane szkło to świetny pomysł na oryginalny prezent czy gadżet firmowy. Mimo że grawerowanie szkła laserem jest obecnie bardzo popularne, nie każdy rodzaj szła nadaje się do tego. Paradoksalnie im gorszy, tym ładniejszy wychodzi grawer. Dlatego szkło kryształowe nie nadaje się do laserowego grawerowania.


Zdjęcia: House Doctor, Bloomingville.

Szklane dekoracje House Doctor i Bloomingville dostępne w sklepie www.missdeco.pl

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl