Torby na zakupy

0
42.jpg

Robienie zakupów jest czynnością tak oczywistą jak mycie zębów czy chodzenie do szkoły i pracy. Dotąd idąc na zakupy wielu z nas nie zastanawiało się, czy mają torbę na swoje sprawunki. Wszystkie sklepy i supermarkety dawały nam je za darmo w każdej praktycznie ilości.

Od 1 stycznia 2018 r., zgodnie z nowym prawem, lekkie torby na zakupy z tworzywa sztucznego nie będą już oferowane gratis. Nowe przepisy, mające na celu dostosowanie polskiego prawa do rozwiązań unijnych, zakładają zmniejszenie zużycia plastikowych toreb na zakupy. Opłata recyklingowa za tzw. reklamówki to efekt nowelizacji ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi. Za jednorazowe torby w sklepach będziemy płacić 20 gr. Bezpłatne będą tak zwane zrywki, służące do pakowania sprzedawanych luzem owoców, warzyw, mięsa czy ryb. Nowe przepisy mają skłonić konsumentów do ograniczenia używania jednorazowych torebek foliowych, a tym samym do zmniejszenia produkcji odpadów, które zanieczyszczają środowisko.


Aby nie wydawać pieniędzy na śmieci, a jednocześnie przyczynić się do ochrony środowiska, możemy zakupić ekologiczne torby na zakupy. Mocne i wytrzymałe, wykonane z naturalnych materiałów, np. z bawełny będą nam służyć przez wiele lat. Ciekawy dizajn i staranne wykonanie sprawią, że ekologiczne torby na zakupy będą modnym dodatkiem do codziennych stylizacji. Jeśli nie masz jeszcze swojej, zaglądnij do nas!


Zdjęcia: Adworld, The Hague Institute for Global Justice, Wojciech Barczyński, House Doctor. 

Ekologiczne torby na zakupy House Doctor dostępne w sklepie www.missdeco.pl


Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl