Unikatowa biżuteria Mariusza Deki

0
46.jpg

Mariusz Deka, absolwent wydziału Metali Nieżelaznych Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, od 1998 r. zawodowo zajmuje się tworzeniem biżuterii. Swoje projekty wykonuje ręczenie ze srebra i złota, które często łączy z naturalnymi kamieniami i brylantami. Dzięki specyficznemu wzornictwu oraz stosowanej technice wykonania, każdy egzemplarz jest niepowtarzalny i posiada cechy unikatu. Biżuteria Deka Jewellery adresowana jest do osób odważnych, niezależnych, ceniących sobie oryginalność. Prace autora zdobyły wiele nagród na wystawach i konkursach biżuterii artystycznej w Polsce, m.in. nagrodę główną Międzynarodowego Konkursu na Projekt Biżuterii z Bursztynem AMBERIF DESIGN AWARD ELEKTRONOS w 2006 r. 

Szczególną uwagę zwraca kolekcja szerokich pierścionków autora, wykonanych ze srebra lub złota, ozdobionych kamieniami szlachetnymi. Cechą wyróżniającą te unikatowe projekty jest ich powierzchnia - matowiona i zarysowana, sposób oprawy kamieni, przytopione, błyszczące brzegi oraz łączenie materiału. 

Dla tych, którzy wolą delikatniejsze wzory, autor proponuje romantyczną kolekcję, inspirowaną kulturą antyczną. Pierścionki wyróżnia matowa, zaokrąglona obrączka oraz oprawa kamieni ozdobiona złotymi, błyszczącymi kuleczkami. Pierścionki zdobią czarne diamenty, zielone szmaragdy, różowe turmaliny. 

Mariusz Deka projektuje także oryginalne obrączki ślubne. Wybór jest szeroki: od stylizowanych na antyczne, poprzez nacinane, przytapiane na powierzchni, do gładkich, klasycznych. Ręczne wykonanie i zdobienie oraz dbałość o detale nadają im unikatowy charakter. 


Oprócz pierścionków i obrączek Mariusz Deka tworzy również kolczyki, bransoletki, naszyjniki i zawieszki. Uwagę zwracają kolczyki z diamentami oraz złote kuleczki, a także oryginalna zawieszka krzyżyk. 

Wszystkie projekty autora cechuje indywidualne podejście, które przekłada się na unikatowy charakter jego kolekcji. Biżuteria artystyczna ręcznie robiona daje gwarancję niepowtarzalności, która jest bardzo pożądana w świecie zdominowanym przez masową produkcję. 

 Zdj. Mariusz Deka 

Biżuteria Deka Jewellery dostępna w sklepie www.missdeco.pl

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl